‪Meslektaşlarımıza Duyuru

Son günlerde Derneğimiz İstanbul Şubesi ile iletişime geçmekte zorlanıldığına veya üye olmak isteyip de üye olamamak ile ilgili farklı sosyal medya ortamlarında haksız ve bizleri rahatsız eden içerikte yazıların olduğu anlaşılmaktadır.

 

Öncelikle şubemize ait web sayfamızda üyelerimize, bizlerle iletişime geçmek isteyen tüm meslektaşlarımıza ya da halkımıza direkt şube başkanına 7/24 ulaşılabilecek iletişim bilgilerine yer vermekte ve bunu Web sayfası üzerinden kamuya açık olarak sunduğumuzu belirtmek isteriz.

 

Asil üyelik için bugüne kadar başvuruda bulunan tüm meslektaşlarımız için dernek tüzüğümüzde yer alan ve aşağıda yer verilen üyelik şartları yerine getirme koşulları aranmıştır. Bu koşulları taşıyan ve başvuruda bulunan tüm meslektaşlarımız Şube Yönetim Kurulu Kararı ile asil üyeliğe kabul edilmişlerdir.

 

Şube yönetimimizin görevde olduğu 2015-2017 yılı içerisinde toplam 112 meslektaşımız asil üyelik başvurusunda bulunmuş ve gerekli koşulları sağlayarak derneğimize üye kayıtları yapılmıştır. Konu ile ilgili olarak kendileri de bilgilendirilmişlerdir.

 

‪Saygıyla duyurulur.

 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği

İstanbul Şube

 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Üyelik Koşulları

 

Asli üyelik koşulları:

  1. Medeni haklara sahip, 18 yaşını bitirmiş olmak.
  2. T.C. vatandaşı olmak veya kanunlar çerçevesinde Türkiye’de oturma hakkını elde etmiş olmak.
  3. Yurt içi veya YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı üniversitelerin birinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik ile Eğitimde Psikolojik Hizmetler lisans programından/bölümünden /anabilim dalından mezun olmak veya farklı disiplinlerden mezun olup mezuniyet sonrası tezli lisansüstü eğitimini bu alanda tamamlamış olmak.
  4. Üyelik giriş aidatı 15 TL ve yıllık üyelik aidatı 25 TL olmak üzere toplam 40 TL’yi ödeyerek nüfus cüzdan fotokopisi, iki adet fotoğraf ve başvuru formunu (internet sitesinden edinebilirsiniz) ve mezuniyet belgesini (internet üzerinden ya da mail yolu ile) derneğe ulaştırmak.

 

Fahri üyelik koşulları:

  1. Medeni haklara sahip ve 18 yaşını bitirmiş olmak.
  2. T.C. vatandaşı olmak veya Türkiye’de kanunlar çerçevesinde oturma hakkına sahip olmak.
  3. Yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerin birinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik veya Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümlerinin birinde kayıtlı öğrenci olmak.
  4. 16.03.2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen derneğimizin olağan genel kurulunda yapılan tüzük değişikliği ile, derneğimize fahri üyelikten ücret alınmamaktadır.

 

Üye Nakil İşlemleri

Şubeler, şubenin olduğu bir ile nakil olan üyenin üyelik başvurusunda istenilen belgelerini, yeni şubesine gönderir ve genel merkeze de bilgi verir. Şubeler, kendilerine nakil yoluyla gelen üyelerin bilgi ve belgeleri gelmediği durumda, üyenin geldiği Şubeden veya Genel Merkezden bu belgeleri isterler. Üyeler yer değiştirdikçe, üyelik için istenilen belgeleri yeniden istenilmeyecektir.

 

Not. Fahri üyelik için şubemize yapılan başvurular genel merkeze yönlendirilmektedir.

Şubemiz nezdinde otomatik üyelik ücreti tahsilatı uygulamamız mevcut değildir. Bu tur uygulama ile karşılaşan üyelerimiz muhtemelen üyelik işlemlerini Ankara Genel Merkezimiz üzerinden yapmış olan üyelerimizdir.