Bir Müdahale Yöntemi Olarak Multimodel Yaklaşım (Basic ID) Eğitimi (2 Ekim 2020)

Tarih: 2 Ekim Cuma 2020

Saat: 17:00-22:00
 
Eğitimci: Doç. Dr. Durmuş Ümmet

 

Eğitimde Zoom programı kullanılcak olup programın kullanımı ve süreç hakkında tarafınıza kayıt işleminizin ardından adım adım bilgilendirme yapılacaktır.

Eğitim İçeriği:

Çok Boyutlu terapi (BASIC-ID): A. Lazarus tarafından geliştirilen çok boyutlu terapi metodu (Multimodal Therapy) hem danışanı problemi bakımından kapsamlı bir şekilde tanıma, hem problemin kökeni ve kökenle ile ilgili olan uzantıları saptama hem de danışanın baş etme kanallarını görmeyle ilgili bir müdahale yöntemidir. Bu uygulama biçiminde, birtakım teknikler aracılığı ile (Köprüleme, İzleme vb.) danışanın sorununu analiz etme, sorunun sebebi ve belirtileri arasındaki ilişkileri tespit etme ve değişimin başlangıç noktasını belirlemeye dair bir süreç izlenmektedir. Müdahalelerde bilişsel-davranışçı ağırlıklı bir formülasyon oluşturulmakta ve danışma süreci yapılandırılmış şekilde yürütülmektedir. Bu eğitimde katılımcılara bahsi geçen uygulama becerisi kazandırılmaya çalışılacaktır.

Kimler katılabilir:

  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Mezunları ve 3. ve 4. Sınıf Öğrencileri
  • Psikoloji Lisans Mezunları ve 3. ve 4 Sınıf Öğrencileri
  • Psikolojik Danışmanlık  TEZLİ Yüksek lisans Mezunları/Öğrencileri

Not: Tezsiz Yüksek Lisans  ve Psikoloji Tezli Yüksek lisansı Mezunlarında/Öğrencilerinde  PDR ve Psikoloji Lisans Mezuniyeti şartı aranacaktır.

Not: Kabullerde Dernek üyelerimize kontenjanda öncelik verilecektir. Dernek üyelerimizin aidat borcunun olmaması gerekmektedir.

Eğitim Bedeli:
 
  • 3. ve 4. Sınıf PDR ve Psikoloji Öğrencileri: 175 TL
  • Diğer Katılımcılar: 225 TL

Sertifikasyon:  Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi Onaylı ve Genel Merkez filigranlı eğitim belgesi verilecektir.

Başvuru Formu – Banka bilgileri:

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Eğitim bedelinde ön kayıt ödemesi yoktur. Tutarın tamamının yatırılması gerekmektedir.

Eğitim başvuru  bedelinin yatırılmasından sonra başvuru kesinleşecektir. Sistem kontenjan dolduktan sonra otomatik olarak kapanacaktır. Lütfen bedeli yatırmadan önce başvuru formunun hala açık olduğunu teyit ediniz.

48 saat içerisinde başvurunuzla ilgili geri dönüş maili atılacaktır. 

Hesap Bilgileri:

Yapı Kredi Bankası, İstanbul – Ataşehir Şubesi (Şube Kodu : 752 )

Alıcı Adı: Türk PDR Derneği

IBAN: TR600006701000000064968939

Lütfen Başvuru Formunu incelemeden bedeli yatırmayınız.

İletişim:

turkpdristanbul@gmail.com