ÇOCUKLARDA TEMATİK ALGI TESTİ (C.A.T.) VE LOUİSA DUSS PSİKANALİTİK HİKAYELER TESTİ UYGULAYICI EĞİTİMİ (22-29 Aralık 2019)

Eğitimin İçeriği:

CAT ve Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, psikanalitik kurama dayanan ve çocuklara uygulanan projektif testlerdir. Projektif testlerin en temel özelliği kişilik dinamiklerini açığa çıkarmaktır. Bu eğitim kapsamında katılımcıların her iki testi uygulama ve yorumlama becerisinin kazandırılması amaçlanmaktadır. 

Çocuk Algı Testi (CAT)

3-10 yaşları arasındaki çocuklara uygulanır. Hayvan figürlerinden oluşan 10 adet karttan oluşmaktadır. Çocukların kendilerini hayvan figürleri üzerinden ifade etmeleri sağlanarak kişilik dinamiklerinin ve ebeveynleriyle olan ilişkilerinin analiz edilmesi amaçlanır.

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, 4-12 yaşları arasındaki çocuklara uygulanır ve yarım bırakılmış çocuklar tarafından tamamlanması istenen 10 hikâyeden oluşur. Test, çocukların kişilik komplekslerini açığa çıkarmayı amaçlamaktadır. Psikanalitik kurama dayalı olarak her hikâye her bir gelişim dönemine ait olası sorunu ortaya koymaktadır.

**Eğitim öncesi katılımcılara psikanalitik kuramın temel kavramları ile ilgili ön okuma yapmaları önerilir**

Eğitimci: Doç. Dr. Müge AKBAĞ

Tarih – Yer :

22-29 ARALIK 2019  10:00-17:00 arası)

Birinci gün testlerin tanıtımı yapıldıktan sonra bir hafta ara ile ikinci gün katılımcıların uygulayıp değerlendirdikleri testler üzerinden süpervizyon çalışması yapılır. İkinci gün uygulamasını getirmeyen katılımcılar katılım belgesi alamazlar.

Yer: Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi 19 Mayıs Mah. Büyükdere cad. Gümilcineli Apt.  No:16/14 Şişli

 

Kimler katılabilir:

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Mezunları ve 4. Sınıf Öğrencileri

Psikoloji Lisans Mezunları ve 4. Sınıf Öğrencileri

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik TEZLİ Yüksek lisans Mezunları

NOT: Tezsiz Yüksek Lisans Mezunlarında PDR ve Psikoloji Lisans Mezuniyeti şartı aranacaktır.

NOT: Kabullerde Dernek üyelerimize öncelik verilecektir.

 

Eğitim Bedeli:

Türk PDR Derneği 4. SINIF Fahri üyesi: 400 TL

Türk PDR Derneği Asil üyesi: 510 TL

Diğer Katılımcılar: 620 TL

***EĞİTİM BEDELİNE MATERYALLER DAHİLDİR.

Sertifikasyon:  Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi Onaylı  Uygulayıcı Sertifikası verilecektir.

Eğitim bedelinde ön kayıt ödemesi yoktur. Tutarın tamamının yatırılması gerekmektedir.

Eğitim başvuru  bedelinin yatırılmasından sonra başvuru kesinleşecektir. Sistem kontenjan dolduktan sonra kapanacaktır. Lütfen eğitim bedelini yatırmadan önce başvuru formunun hala açık olduğunu teyit ediniz.

 

BANKA BİLGİLERİ

Yapı Kredi Bankası, İstanbul – Ataşehir Şubesi (Şube Kodu : 752 ), Türk PDR Derneği Hesabı, 64968939 Numaralı hesabı, IBAN : TR600006701000000064968939 Numarasına yatırınız.

Lütfen Başvuru Formunu incelemeden eğitim bedelini yatırmayınız.

Başvuru Formu – Banka bilgileri:

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

İletişim :

turkpdristanbul@gmail.com

0532 134 53 96