Değerli Meslektaşlarımıza Duyuru Eğitimlerimiz Hakkında

Değerli Meslektaşlarımıza Duyuru

 

Derneğimizin olağan genel kurulu öncesi ve sonrası üyelerimizden Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim üyelerinden Sayın Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek tarafından verilen “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı” eğitimimiz ile ilgili olarak özellikle sosyal medyada gerçeği yansıtmayan ifadeler yer almaktadır. Bu nedenle aşağıda yer alan hususların bilinmesinde yarar görülmektedir.

 

  • Öncelikle tüm meslektaşlarımızın bilmesini isteriz ki derneğimizin verdiği bu eğitim bir terapi eğitimi değildir. Adı üzerinde yazılı, belli olan bir yaklaşım ve beceri eğitimidir.
  • Bu eğitimin farklı versiyonları eğitimcimiz tarafından öğretmenlere, anne-babalara ve okul sistemi içerisinde olan kurum yöneticilerine de zaman zaman verilmektedir.
  • Dernek olarak verdiğimiz belgenin adı “katılım” belgesidir, “sertifika” değildir. Her iki belge arasında önemli farklar bulunmaktadır. Türk PDR Derneği İstanbul Şube olarak  eğitimin alındığına dair bir “katılım” belgesi vermekteyiz.
  • Bilindiği gibi “sertifika” verilmesi yasal olarak uygulayıcısı YÖK’e bağlı üniversitelerin yönetmeliğinde belirtilen Uygulama ve Araştırma Merkezleri, MEB’e bağlı, onaylı ve izinli kurumlar (sertifikayı MEB düzenler) ile İŞKUR tarafından onaylı merkezlerce mümkündür.

 

Kamuoyuna duyurulur.

 

 

Türk PDR Derneği İstanbul Şube