Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) Eğitimi

Eğitimin İçeriği:

Eğitim 3 Modülden oluşmaktadır. Eğitimin 1. Modülü 27-28 Kasım 2021, 2. Modülü 18-19 Aralık 2021 ve 3. Modül ise 15-16 Ocak 2021 tarihlerinde olacak şekilde planlanmıştır. Eğitimler Cumartesi ve Pazar 10:00-18:00 saatleri arası yapılacaktır.

Eğitim pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek ve eğitimde Zoom programı kullanılcaktır.

Kabul ve Kararlılık Terapisi (Acceptance and Commitment Therapy- ACT) Bağlamsal Davranışçı Terapi çerçevesinde geliştirilmiş nispeten yeni bir psikoterapi yaklaşımıdır. Gündelik hayatta problemin analiz edilmesi, nedenlerinin tespiti ve en nihayet problemin çözümü oldukça tanıdık bir fikri yansıtır. Ne yazık ki bunu ruhsal problemlere başarılı bir şekilde uyarlayamamaktayız. Kaygı, depresyon, olumsuz bir düşünce veya duyguya ne kadar güçlü karşı koyarsak, varlığını bize daha çok hissettirir. İnsanın problemi ile ilgili düşünce ve duyguları, onun kendisini kaybetmesine neden olabilmektedir. ACT köklü ve geleneksel psikoterapi yaklaşımlarından farklı olarak insan problemleri, acılarıyla birlikte değerli bir yaşam sürmelerinin nasıl mümkün olabileceği üzerinde durmaktadır. “Yaşanılmak istenilen hayatı, problemin veya acının engellemesi neye bağlı?” sorusu ACT’de merkezde durmaktadır. ACT’in birçok psişik problemin müdahalesinde etkili sonuç verdiği kanıtlanmış durumdadır. ACT, 2011 yılından bu yana ABD’de ampirik olarak desteklenmiş bir psikoterapi yaklaşımları içerisinde gösterilmektedir. ACT içeriği ile kendisine ilgi duyanları şaşırtabilmektir. İnsanların kendileri, yaşantıları ve çevreleriyle daha derin temas kurmalarına aracılık etmektedir.

Eğitimciler:

  • Doç. Dr. İsmail SANBERK
  • Uzman Psikolog Nida ÖZŞAHİN TERKURAN

Kimler katılabilir:

  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans Mezunları
  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 4. Sınıf Öğrencileri
  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans Öğrencileri ve Mezunları
  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Doktora Öğrencileri ve Mezunları
 
Eğitim Bedeli:
 
  • PDR 4. Sınıf Öğrencileri: 2250 TL
  • Türk PDR Derneği Asil üyesi: 2625 TL
  • Diğer Katılımcılar: 3150 TL

(3 taksitle ödeme yapılabilmektedir.)

Sertifikasyon:  Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi Onaylı ve Genel Merkez akrediteli Uygulayıcı belgesi verilecektir.

Belgeyi alabilmek için kursiyerlerin eğitim sonrası verilecek süre içinde testleri uygulaması ve bunu raporlaştırarak derneğe teslim etmesi gerekmektedir.

 

Başvuru Formu – Banka bilgileri:

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Eğitim bedelinde ön kayıt ödemesi yoktur. Tutarın tamamının yatırılması gerekmektedir.

Eğitim başvuru  bedelinin yatırılmasından sonra başvuru kesinleşecektir. Sistem kontenjan dolduktan sonra otomatik olarak kapanacaktır. Lütfen bedeli yatırmadan önce başvuru formunun hala açık olduğunu teyit ediniz.

 

Hesap Bilgileri:

Yapı Kredi Bankası, İstanbul – Ataşehir Şubesi (Şube Kodu : 752 )

Alıcı Adı: Türk PDR Derneği

IBAN: TR600006701000000064968939

 

Lütfen Başvuru Formunu incelemeden bedeli yatırmayınız.

 

İletişim:

turkpdristanbul@gmail.com