“Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı” Eğitimi

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar Eğitim Merkezi ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi İşbirliği ile düzenlenecek olan “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı” Eğitimi 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır. Yrd. Doç. Dr. Nevin DÖLEK tarafından verilecek olan eğitimle ilgili ayrıntılar şöyle:

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ NEDİR?

Bu model problemin kendisinden çok, çözüme odaklanan sistematik bir yaklaşım sunar. Danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır, bu durum danışanın öz güveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı ile değil, geçmişteki başarıları ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir. Varolan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları yaratmayı ve çoğaltmayı hedefler.

Eğitimin İçeriği:

Çözüm Odaklı Yaklaşımın temel prensipleri
Sistem Yaklaşımı kapsamında Çözüm Odaklı Danışmanlık
Çözüm Odaklı Danışmanlık Süreci: İlişki kurma, problemi dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme
Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı soru örnekleri
Kısa süreli yaklaşım uygulamaları:
Bireysel Uygulamalar
Küçük Grup Uygulamaları
Okullarda Çalışan Uzmanlar İçin, Sınıf Ortamı Örnekleri
Ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitim Yöntem ve Teknikleri: Programda bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, video izleme, küçük gruplarla yapılacak çalışmalar gibi teknik ve yöntemler kullanılacaktır.

Kimler katılabilir?

Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümlerinden mezun olan uzmanlar ve bu bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabilir.

Sertifika: Eğitimi tamamlayan katılımcılara Türk PDR Derneği İstanbul Şubesi onaylı katılım belgesi verilecektir.
Eğitimci: Dr. Nevin DÖLEK
Eğitim Süresi: 20 Akademik Saat

Eğitim Ücreti

Kayıt: 550,00 TL (KDV Dahil)

 

Öğrenci ve Gruplara %10 indirim uygulanmaktadır.

Eğitim Yeri: Eğitim katılımcı durumuna göre Bakırköy merkezde Blue Regency veya Ramada Ataköy otellerinden birinde yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için

http://www.apamer.com.tr/kisa-sureli-cozum-odakli-danismanlik-egitimi/