Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi 14-15 Temmuz

Eğitimin Adı:    Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Eğitimin İçeriği:

Program içeriği için tıklayınız.

Eğitimci:

Prof. Dr. Başaran GENÇDOĞAN

 

Tarih -Yer : 

14-15 Temmuz 2018 Cumartesi Tam Gün  (09.30 – 18.00)

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi

19 Mayıs mah. Büyükdere cad. Gümilcineli apt.  No:16/14 Şişli

Kimler katılabilir:

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Mezunları ve 3-4 Sınıf Öğrencileri

Psikoloji Lisans Mezunları ve 3-4 Sınıf Öğrencileri

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Psikoloji TEZLİ Yüksek lisans Mezunları (Gelişim, Klinik, Sosyal, Endüstri )

NOT: Tezsiz Yüksek Lisans Mezunlarında PDR ve Psikoloji Lisans Mezuniyeti şartı aranacaktır.

NOT: Kabullerde Dernek üyelerimize öncelik verilecektir.

 

Eğitim Bedeli:

Türk PDR Derneği 3. ve 4. SINIF Fahri üyesi: 350 TL

Türk PDR Derneği Asil üyesi:    450 TL

Diğer Katılımcılar: 550 TL

 

Sertifikasyon:  Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi Onaylı Belge verilecektir.

 

Başvuru Formu – Banka bilgileri:

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Eğitim Bedelinde ön kayıt ödemesi yoktur. Tutarın tamamının yatırılması gerekmektedir.

Eğitim başvuru  bedelinin yatırılmasından sonra başvuru kesinleşecektir. Sistem kontenjan dolduktan sonra kapanacaktır. Lütfen Eğitim Bedelini yatırmadan önce başvuru formunun hala açık olduğunu teyit ediniz.

 

Yapı Kredi Bankası, İstanbul – Ataşehir Şubesi (Şube Kodu : 752 ), Türk PDR Derneği Hesabı, 64968939 Numaralı hesabı, IBAN : TR600006701000000064968939 Numarasına yatırınız.

 

Lütfen Başvuru Formunu incelemeden Eğitim Bedelini yatırmayınız.

İletişim :

turkpdristanbul@gmail.com

0532 134 53 96 (Yasemin PETEK)

Eğitmen Özgeçmişi: 

Prof. Dr. Başaran GENÇDOĞAN

İzmir doğumlu olan Gençdoğan, ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır.

TC Adalet Bakanlığına bağlı olarak Eskişehir Özel Tip cezaevinde ve Erzurum Kapalı cezaevinde birer yıl Psikolog olarak, daha sonra 4,5 yıl Atatürk Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Öğrenci Sağlık Merkezinde Psikolog olarak görev yapmıştır. 1993-2000 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim dalına araştırma görevlisi olarak, 2000-2001 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra 2002-2016 yıllarında Atatürk Üniversitesi K.K. Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim dalında görev yapmıştır. YÖK’ün görevlendirmesiyle 2016-2017 yılları arasında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Gençdoğan’ın 80’e yakın makalesi, 4 kitabı, 7 farklı kitapta bölüm yazarlığı ve çeşitli ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 100’e yakın bildirisi bulunmakta olup Erasmus kapsamında Romanya’da Psikoloji ve Eğitim Fakültesinde sunum yapmıştır. Başarıyla tamamlanmış 4 tane Avrupa Birliği projesi ve 10 tane BAP projesi bulunmaktadır. Şimdiye kadar tamamlanmış 15 tane Yüksek lisans ve 8 tane Doktora tez danışmanlığı ve 3 tane doktora tezinde de ikinci danışmanlık yapmıştır. VI. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Öğrenci Kongresi’ni ve Türkiye’de ilk defa Uluslararası Sanat Terapileri Kongresi’ni düzenlemiştir. 2006-2016 yılları arasında Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim dalı başkanlığını ve 2011-2013 yılları arasından Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Erzurum Şube başkanlığını yapmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası dergide hakemlik yapmaktadır.

2005 yılından beri Rize Çayeli, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Ordu, Fatsa, Iğdır, Bingöl, Samsun, Bolu, Bandırma, Malatya, Antalya, Mersin, Gaziantep, Şanlı Urfa, Sivas, Merzifon ve Gaziantep illerinde “Çözüm Odaklı Terapi”, Ayvalık, Mersin, Erzurum, İspir, Ilıca’da “Stresle Başaçıkma ve Öfke Kontrolü” ve X. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi’nde de “Sanat Terapileri” eğitimleri vermiştir.