PASS TEORİSİ EĞİTİMİ AÇILIYOR…

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi olarak, Okul ortamında ya da sahada çalışan alan uzmanlarına yönelik, öğrenme ve öğrenme sorunlarına yeni bir bilişsel yaklaşım getiren ve bireysel eğitime gereksinimi olan çocukların desteklenmesini amaçlayan ”PASS Bilişsel Müdahale Eğitim Programı” açılacaktır.

Öğrenme performansı farklı olan çocuklara yönelik olan bu programın amacı; Bireyin bireysel farklılıklarını oluşturan ve öğrenme performansını etkileyen olumlu ya da olumsuz değişkenlerin tanımlanması ve onlara yönelik bütünsel eğitim programlarının hazırlanmasında yol gösterici olmasıdır.

Bu çalışma ve etkinlik örnekleri; üstün yetenekli, zihinsel engelli, özel öğrenme güçlüğü, travmatik beyin hasarı ve ciddi duygusal güçlükleri olan çocuklarla yapılacak bireysel eğitim çalışmalarının da etkin bir yoludur.

Son yıllarda, zekâ konusunda çağdaş psikoloji bilgilerine dayanan testler üretmek için uygulamalı psikoloji alanında yoğun çaba gösterildiği görülmektedir. Bu çabaların bir ürünü olarak oluşturulan CAS (Cognitive Assessment System) testi 5-17 yaş arası çocukların bilişsel işlemlerini değerlendirmek amacıyla geliştirilmiş ve ülkemiz koşullarına uyarlanmış sıkça kullanılan bir envanterdir. CAS (Cognitive Assessment System) testi, PASS Teorisi’ne dayanılarak geliştirildiğinden çalışma alanı olarak bu konulara ilgi duyan meslektaşlarımız için PASS Teorisinin öncelikli olarak bilinmesi rasyonel bir gerçekliktir.

Derneğimize gelen talepler üzerine açtığımız bu program ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Arkadaşlarımızın ilgisine sunulur.

TÜRK Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu


Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler:

Eğitimi Düzenleyen Kurum Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi
Tarih Ve Saat 18 Eylül-19 Eylül 2017 09.00 – 17.00
Eğitim Süresi Toplam 16 akademik saat
Eğitim Ücreti 600 TL.  / Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Üyelerine*: 500,00TL

Dernek üyesi olarak kayıt yaptırabilmek için 2016 ya da 2017 yılı üyelik aidatının ödenmiş olması ve bunun belgelenmesi gerekmektedir.

 Eğitim Yer:

 

Daha sonra bildirilecektir.

Belge

• Katılımcılara Türk PDR Derneği İstanbul Şubesi tarafından katılım belgesi verilecektir.

 

Kontenjan

• Eğitim kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt ve İletişim…

Kayıt yaptırmak için aşağıda yer alan linkten ya da turkpdristanbul.com web sayfamızda yer alan link üzerinden bilgilerinizi girebilirsiniz. Katılım formunu doldurmak ön kayıt anlamındadır. Kesin kayıt ücret ödemesi yapıldığında gerçekleşmektedir.

https://docs.google.com/forms/d/1ItXEmwwI8VAHaPEIIOfACEDJvSLXuGAOtZRj37ygJqU/viewform?usp=send_form

GSM.   0532 134 53 96, 0532 640 5182
T.         0212 351 00 60/158 dh.

Ödeme Bilgileri:

Ad-Soyad/Unvan               : TÜRK PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK DERNEĞİ

IBAN Numarası                  : TR600006701000000064968939