YENİ ASİL ÜYELİK, YENİ FAHRİ ÜYELİK VE ÜYELİK BİLGİLERİ GÜNCELLEME İÇİN TIKLAYINIZ.

SIKÇA SORULAN SORULAR?

Fahri üyelik nedir?

Fahri üyelik, İstanbul’da psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü okuyan öğrencilerin, lisans eğitimleri devam ederken derneğe üye olmalarıdır. Fahri üyelik, üye olan öğrencinin mezun olmasıyla sona erer.

Fahri üyeler mezun olduktan sonra üyeliği sonlanır , mezun olduktan sonra asil üyeliğe geçmeleri gerekmektedir.

Asil üyelik nedir?

PDR lisans mezunu, PDR tezli yüksek lisans mezunu, Eğitimde Psikolojik Hizmet mezunlarının derneğe üyeliği asil üyelik olarak adlandırılır.

Fahri üyeyim, aidat ödeyecek miyim?

Fahri üyeler için aidat bedeli yoktur. Fahri üyelerden verilecek fahri üye kartı ve etkinliklerden haberdar olmanızı öncelikli olarak sağlayacak sms bilgilendirmeleri için 1 kereye mahsus 20 TL talep edilmektedir.

Fahri üyeliğim kaç yıl sürüyor?

Fahri üyelik, üye olan öğrenci mezun olana kadar devam eder.

Fahri üyelere üyelik kartı veriliyor mu?

Evet, fahri üyelere üyelik kartı veriliyor.

Üniversitede iken fahri üyeydim ve mezun oldum. Üyeliğim devam ediyor mu?

Fahri üyelik, üyenin mezun olmasıyla sona erer. Mezun olan kişilerin asil üye olmak için derneğe tekrar üyelik başvurusu yapması gerekir.

Başka bir şehirdeyim, İstanbul şubeye üye olabilir miyim?

Hayır, İstanbul şubeye üye olmak için İstanbul’da ikamet etme şartı aranır. Başka ilde ikamet eden kişiler bulundukları ildeki şubeye ya da genel merkeze üye olabilirler.

Üyelik için hangi evrak ve belgeleri doldurmam gerekiyor?

Üye olabilmek için imzalı başvuru formu, kimlik fotokopisi, diploma belgesi, açıklama kısmında T.C no ve isminizin yazdığı banka dekontu gerekmektedir.

Fahri üyelik için imzalı başvuru formu, kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi, açıklama kısmında T.C no ve isminizin yazdığı banka dekontu gerekmektedir.

Üyelik başvuruları online sistem üzerinden de alınmaktadır.

İstanbul Şubeye üye olmanın avantajları nelerdir?

Asil ve fahri üyeler derneğinin düzenlediği etkinlik ve eğitimlere katılımda önceliğe sahiptir. Şubeye yapılan stajyer alımlarında derneğe fahri üye olma şartı aranmaktadır.

Üyelik ve tüm sorularınız için:
+90534 596 96 65
turkpdristanbul@gmail.com