1. ASİL YENİ ÜYELİK

1.1.  Üyelik başvurularımız online sistem üzerinden alınacaktır.

1.2. Tüm bilgilerinizi ve gerekli evrakları form sistemi üzerinden eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Online Başvuru formuna tıklamadan önce aşağıdaki belgelerinizi lütfen hazırlayınız.
– İmzalı Başvuru formu. Formu bu linkten indirebilirsiniz. 
-Kimlik fotokopisi,
-Diploma belgesi,
Açıklama Kısmında T.C no ve İsminizin yazdığı Banka Dekontu  ( Üyelik aidatını ve giriş ücretini -Giriş Ücreti: 50.00 TL, Yıllık Aidat: 60.00 TL, Toplam : 110.00 TL)
Yapı Kredi Bankası, İstanbul – Ataşehir Şubesi (Şube Kodu : 752 ), Türk PDR Derneği Hesabı, 64968939 Numaralı hesabı, IBAN :          TR600006701000000064968939 Numarasına yatırınız.)

1.3. Üyelik formunu bu linkten tıklayarak doldurabilirsiniz.

1.4 Dernekler Kanunu gereği ıslak imzalı formu bize elden ulaştırmanız gerekmektedir. Derneğimize seminer, eğitim gibi çalışmalara geldiğinizde bırakabileceğiniz gibi, kargo ile gönderimde yapabilirsiniz.

1.5  Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Merkezi tarafından belirlenen üyelik koşullarının sağlanması gerekmektedir.  Üyelik Koşulları”na ulaşmak için tıklayınız
Tüm belgelerinizin derneğimize ulaşmasına takiben yapılacak İlk Yönetim Kurulu Toplantısında Karar alınarak onaylanacaktır. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra tarafınıza  e-mail veya sms yoluyla olarak bilgilendirme yapılacaktır.

1.5 Bu sistem üzerinden başvuru yapılabilmesi için İstanbul’da ikamet ediyor olmanı veya şuan İstanbul’da bir üniversitede PDR öğrencisi olmanız gerekmektedir.  Bu koşullar dışında kalan meslektaşlarımız http://www.pdr.org.tr/ genel merkezimize veya bağlı bulundukları ilin şubesine üye olmaları gerekmektedir.

 

2. FAHRİ YENİ ÜYELİK

2.1. Fahri Üyelik başvurularımız online sistem üzerinden alınacaktır.

2.2. Tüm bilgilerinizi ve gerekli evrakları form sistemi üzerinden eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. (İmzalı Başvuru formu, Kimlik fotokopisi, Öğrenci Belgesi, Açıklama Kısmında T.C no ve İsminizin yazdığı Banka Dekontu )

2.3. Üyelik formunu bu linkten tıklayarak doldurabilirsiniz.

2.4 Fahri üyeler için üyelik ücreti yoktur. Fahri üyelerden verilecek fahri üye kartı ve etkinliklerden haberdar olmanızı öncelikli olarak sağlayacak sms bilgilendirmeleri için 1 kereye mahsus 20 TL talep edilmektedir.

Yapı Kredi Bankası, İstanbul – Ataşehir Şubesi (Şube Kodu : 752 ), Türk PDR Derneği Hesabı, 64968939 Numaralı hesabı, IBAN :          TR600006701000000064968939 Numarasına yatırınız.

 

ESKİ ÜYELER İÇİN “Üyelik Bilgilerini Güncelleme”

Üyelik bilgilerini güncellemek isteyen üyelerimiz http://www.turkpdristanbul.com/machform/view.php?id=36368linkini tıklayarak bilgilerini güncelleyebilirler.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR?

Fahri üyelik nedir?

Fahri üyelik, İstanbul’da psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü okuyan öğrencilerin, lisans eğitimleri devam ederken derneğe üye olmalarıdır. Fahri üyelik, üye olan öğrencinin mezun olmasıyla sona erer.

Asil üyelik nedir?

PDR lisans mezunu, PDR tezli yüksek lisans mezunu, Eğitimde Psikolojik Hizmet mezunlarının derneğe üyeliği asil üyelik olarak adlandırılır.

Fahri üyeyim, aidat ödeyecek miyim?

Fahri üyeler için aidat ücreti yoktur. Fahri üyelerden verilecek fahri üye kartı ve etkinliklerden haberdar olmanızı öncelikli olarak sağlayacak sms bilgilendirmeleri için 1 kereye mahsus 20 TL talep edilmektedir.

Fahri üyeliğim kaç yıl sürüyor?

Fahri üyelik, üye olan öğrenci mezun olana kadar devam eder.

Fahri üyelere üyelik kartı veriliyor mu?

Evet, fahri üyelere üyelik kartı veriliyor.

Üniversitede iken fahri üyeydim ve mezun oldum. Üyeliğim devam ediyor mu?

Fahri üyelik, üyenin mezun olmasıyla sona erer. Mezun olan kişilerin asil üye olmak için derneğe tekrar üyelik başvurusu yapması gerekir.

Başka bir şehirdeyim, İstanbul şubeye üye olabilir miyim?

Hayır, İstanbul şubeye üye olmak için İstanbul’da ikamet etme şartı aranır. Başka ilde ikamet eden kişiler bulundukları ildeki şubeye ya da genel merkeze üye olabilirler.

Üyelik için hangi evrak ve belgeleri doldurmam gerekiyor?

Üye olabilmek için imzalı başvuru formu, kimlik fotokopisi, diploma belgesi, açıklama kısmında T.C no ve isminizin yazdığı banka dekontu gerekmektedir.

Fahri üyelik için imzalı başvuru formu, kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi, açıklama kısmında T.C no ve isminizin yazdığı banka dekontu gerekmektedir.

Üyelik başvuruları online sistem üzerinden de alınmaktadır.

İstanbul Şubeye üye olmanın avantajları nelerdir?

Asil ve fahri üyeler derneğinin düzenlediği etkinlik ve eğitimlere katılımda önceliğe sahiptir. Şubeye yapılan stajyer alımlarında derneğe fahri üye olma şartı aranmaktadır.

 

Üyelik ve tüm sorularınız için:
+90534 596 96 65
turkpdristanbul@gmail.com